Przedszkole Publiczne Nr 2 zostało wybudowane ze składek społeczeństwa na fundusz odbudowy kraju w 1962 roku. Uroczyste otwarcie działalności odbyło się w czerwcu 1963 r.

Organizacją placówki, wyposażeniem i urządzeniem sal zajęła się Pani Wanda Gąsiorek, która jako były nauczyciel-metodyk zgodziła się objąć kierownictwo przedszkola. Projekt budowy przewidziany był na 4 oddziały, jednakże przez długi okres czasu, bo aż do roku 1985, z powodu potrzeb społecznych, organizowanych było 5 oddziałów + 2 ogniska przedszkolne. Na ówczesny normatyw dzieci w grupie, który wynosił 30 – w oddziałach było 40 a nawet 48 dzieci.

Pani Wanda Gąsiorek prowadziła przedszkole przez 5 lat. Następnie kierownictwo objęła Pani Urszula Czapiewska, a po Niej w 1972 roku Pani Maria Karbowska. Pod Jej kierownictwem, przedszkole dzięki wzorcowo prowadzonym zajęciom z dziećmi, zostało wybrane na placówkę ćwiczeń, gdzie na pokazy zajęć i praktyki zawodowe przychodziły słuchaczki Studium Wychowania Przedszkolnego.

W 1977roku stanowisko dyrektora przedszkola objęła Pani Edwarda Perłakowska. Dzięki nowatorskim metodom pracy z dziećmi, wspaniałej współpracy ze środowiskiem, miłej i serdecznej atmosferze – placówka odnosiła coraz większe sukcesy. Od tej pory uznana praca nauczycielek honorowana była rzeszą młodych dobrze przygotowanych do tego zawodu adeptek.

W 1985 roku na mocy zawartego porozumienia, Władze Miasta przekazały placówkę pod administrację głogowskiej Jednostki Wojskowej Nr 5575 tworząc tzw. Przedszkole branżowe. Wiele trudu i osobistego zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia włożył Pan mjr Marian Jarosz. Przedszkole objęte zostało numeracją ogólnokrajową Przedszkoli Wojskowych i dawny numer przedszkola 2 zamieniono na 90.

Przez następne lata swojej działalności – przedszkole rozwijało się i odnosiło sukcesy. Należą do nich liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w występach artystycznych, zawodach sportowych – o czym świadczą liczne dyplomy i puchary a także wygrywane konkursy w prezentacjach prac plastycznych naszych dzieci. Ale najważniejszym osiągnięciem naszej placówki była zawsze troska o dobrą zabawę dziecka, miłą atmosferę i dobrą współpracę z Rodzicami.

W 1999r. zawisła nad przedszkolem groźba likwidacji. Jednakże mając na uwadze potrzeby społeczne władze miasta postanowiły ponownie przejąć pod swój zarząd placówkę. Realizacja ponownego przekazania przedszkola nastąpiła we wrześniu 2001 r. Został Jej także przywrócony stary numer – numer 2.

W latach 1994-2022 przedszkolem zarządzała Pani Barbara Suchocka

Od 2022r.  przedszkolem kieruje dyrektor Beata Kondraciuk.