UWAGA !

Ramowy rozkład dnia jest zarysem dnia w przedszkolu i może ulec zmianie ze względu na: warunki pogodowe, wizyty gości w przedszkolu, uroczystości, spotkania, wycieczki, czas realizacji tematu.

6.30-8.00 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Kontakty indywidualne, zabawy integrujące grupę, zabawy samodzielne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawy i ćwiczenia pod kierunkiem nauczyciela.
8:00 – 8:30 Poranne zabawy ruchowe. Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.
8:30 – 9:00 Śniadanie – realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania samodzielności, nawyków higienicznych i kulturalnych podczas spożywania posiłku.
9: 00 – 10.45 Realizacja zadań wynikających z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego,spacery, wycieczki, zabawy w sali i na powietrzu
10.45-11.00 I danie obiadowe, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne w łazience, szczotkowanie  zębów
11.00-13.00 Zabawy w ogrodzie przy niewielkim udziale nauczyciela, zajęcia ruchowe organizowane przez nauczyciela, wycieczki i spacery. Zajęcia z języka angielskiego, zajęcia logopedyczne, koncerty, spektakle, teatrzyki.Zabawy dydaktyczne, praca indywidualna ,zabawy swobodne w wybranych kącikach zabawowych.Ćwiczenia relaksacyjne, zabawy badawcze, słuchanie muzyki, bajek.
13.00-13.30 Zabawy i ćwiczenia utrwalające poznane treści, czynności samoobsługowe, przygotowania do obiadu
13.30-14.00 Obiad – celebrowanie posiłku, realizacja założeń podstawy programowej w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelcem, łyżką). Kulturalne zachowanie się przy stole, zachowanie prawidłowej postawy podczas jedzenia.
14.00-16.30 Zabawy konstrukcyjne, kodowanie, projektowanie, ćwiczenia indywidualne, eksperymenty,udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, utrwalanie wierszy, piosenek, tańcy. Zabawy dowolne dzieci. Prace porządkowo- gospodarcze, pielęgnacyjne, rozmowy indywidualne z rodzicami rozchodzenie się dzieci do domu.
Schodzenie się dzieci  7.30-8.00

Śniadnie 8.30-9.00