Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym w naszym przedszkolu, włączone jest w różne działania. Działania te realizowane są w ramach programu wychowania przedszkolnego i odbywają się przede wszystkim w formie zabawy.

Stwarzamy warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego. Nauczyciel realizuje to zadanie m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w języku obcym, w toku różnych zajęć i zabaw, wspólną lekturę książeczek dla dzieci w języku obcym, włączenie do zajęć rymowanek, prostych wierszyków, piosenek czy materiałów audiowizualnych w języku obcym.

W roku szkolnym 2022/2023 w zajęciach przygotowujących do posługiwania się językiem obcym nowożytnym, uczestniczą dzieci z grupy 3-l, 4-l, 5-l oraz dwie grupy 6 latków.

Zabawy prowadzi nauczycielka  mgr KLAUDIA  GORCZYCA

Zabawy prowadzone są w 12 osobowych grupach 2 x w tygodniu.

Zajęcia finansowane są z budżetu Gminy Miejskiej Głogów.