Logopeda przedszkolny co roku w miesiącu wrześniu i październiku przeprowadza logopedyczne badania przesiewowe służące wykryciu nieprawidłowości w rozwoju mowy, trudności w porozumiewaniu się oraz wszelkich zaburzeń artykulacyjnych.

Dokonywana jest wstępna ocena rozwoju mowy, sprawności narządów artykulacyjnych oraz wstępna diagnoza wad wymowy, o których informowani są rodzice lub opiekunowie.

Dzieci, u których występują nieprawidłowości w mowie, w trakcie roku szkolnego zostają objęte terapią logopedyczną.

Pierszeństwo uczestnictwa w terapii logopedycznej maja dzieci posiadające orzeczenia i opinie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Zajęcia z terapii logopedycznej mają charakter indywidualny lub odbywają się w małych zespołach.

mgr Kalina Michaliszyn- logopeda przedszkolny